Öğrenciler, hayal kırıklığına uğradı: Sunulan vergisiz telefonlar ihtiyacımı karşılamıyor, eski model telefonum bile daha iyi

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun üniversitelilere ÖTV’siz ve KDV’siz cep telefonunun yalnızca Türkiye’de üretilen modelleri kapsadığını açıklaması sonrası, öğrenciler hayal kırılığına uğradı. 

Ulaştırma Bakanı, öğrencilere vergisiz telefon uygulamasının Türkiye’de üretilen telefonları kapsayacağını, üst limit olduğunu, Samsung, General Motor’un dahil olduğunu ancak Huawei ve Apple’ın olmadığını açıkladı. 
 
Açıklama sonrası öğrenciler, şartların kendilerinde hayal kırıklığı yarattığını ve ihtiyaçlarının karşılanmadığını dile getirdi. 
 
Hürriyet’ten Taylan Özgür Dil’e konuşan öğrenciler, şunları söyledi:

İpek Yüksel (18): Yurtdışında öğrenciler en üst düzeydeki telefonları daha uygun koşullarda alabiliyor. Biz neden çok kullanılmayan ve gerçekten ihtiyacımızı karşılamayan telefonlarla sınırlandırılıyoruz anlamıyorum. Bunun yerine yerli veya ithal gözetmeksizin bir düzenleme yapılmasını isterdim.

Ensar Odabaşı (18): Bu konu ilk kez gündeme geldiğinde tüm telefonları kapsayacak sanmıştım. Apple olsun Samsung olsun bunları kapsayabilir demiştim. Açıkcası sadece Türkiye’de üretilen telefonları kapsayacağını öğrendiğimde biraz hayal kırıklığına uğradım. Daha kaliteli ürünler ve modeller dahil edilmeliydi. Benim mesela şu an kullandığım telefon eski bir model olmasına rağmen vergisiz alınacak telefonlardan daha iyi olduğu için, bu düzenlemenin ihtiyacımı karşılayacağını sanmıyorum.

TIKLAYIN – Ulaştırma Bakanı, öğrencilere vergisiz telefonun detaylarını anlattı: Hangi telefonlar dahil, açıköğretim yararlanacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x