Samsung’un yeni cihazının resmi adı belli oldu

Samsung, Galaxy Book markalı dizüstü bilgisayarlarının yeni nesli üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yeni sertifika listesi, Galaxy Book 4 serisinin adını doğruluyor ve bu yeni Galaxy Book dizüstü bilgisayarlarının yakında piyasaya sürülebileceğine işaret ediyor. İşte tüm detaylar.

Samsung’un en son dizüstü bilgisayarları, Bluetooth SIG sertifikasında tespit edildi. Bu listeye bakıldığında, Galaxy Book 4 serisinin Galaxy Book 4, Galaxy Book 4 360, Galaxy Book 4 Pro, Galaxy Book 4 Pro 360 ve Galaxy Book 4 Ultra olmak üzere beş farklı modelden oluştuğunu görebiliriz. Galaxy Book 4 serisi, Samsung’un yeni nesil dizüstü bilgisayarları olduğundan, bu modellerin Intel’in yakında piyasaya sürmesi beklenen Meteor Lake işlemcileriyle güçlendirilmesi bekleniyor.

Samsung’un yeni cihazının resmi adı belli oldu

Bluetooth SIG’de Galaxy Book 4 serisi tek laptop sertifikası değildi. Sertifikasyon platformunda aynı zamanda bir Galaxy Book 3 Ultra ve Galaxy Book 2 Pro Özel Sürüm de listelendi. Bu eski nesil dizüstü bilgisayarlar olmasına rağmen, iki modelin de donanımsal bir yenileme alabileceği düşünülüyor. Bu, bu iki modelin de yeni nesil Intel işlemcilerle güncellenebileceği anlamına geliyor. Galaxy Book 3 Ultra’nın mevcut nesli, bu yılın başlarında duyuruldu.

Naver’den gelen yeni bir rapora göre, Samsung, Galaxy Book 4 Pro’nun sertifikasını alıyor ve bu modelin Intel Core Ultra ile çalıştırılacağı söyleniyor. Başka bir deyişle, Galaxy Book 4 Pro modelleri Intel Core Ultra yongalarıyla gelirken, diğer Galaxy Book 4 modelleri Intel’in 14. nesil yongalarıyla gelebilir. Intel Core Ultra, yapay zeka ve makine öğrenimi için entegre bir NPU’ya sahip olup, Galaxy Book 4 Pro için ışın izleme ve gelişmiş grafik renderlama yetenekleri sunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x