“Asgari ücret az değil” dedi, Almanya’dan emekliliği ve kirada evleri ortaya çıktı

Ekonomiyle ilgili olarak Mor Mikrofon isimli Youtube kanalına konuşan vatandaş, iki ülkeden emekli olduğunu anlatarak şunları söyledi:

“Ben bir araba tuğlayı 6 bine indirtemedim. 4 Suriyeli, Afganistanlı, Pakistanlı çağırdım. 3 bine indirdim. Kendimizde bulmamız lazım hatayı. Böyle bir devlet adamı Türkiye Cumhuriyeti’nde görülmemiş bir adamdır. Asgari ücret ne azı ya? 11 bin lira az bir para mı? Ben Almanya’dan emekliyim, Türkiye’den emekliyim. Kiracılarım var. Çok şükür, çalışana Allah verir… Yeni nesil çalışsın, emeğinin karşılığına baksın.”

İstanbul’daki çalışmalarla ilgili “Büyükşehir tek kelime on kuruş etmez. Ya çalışmıyor.” diyen emekli, kendisine “Kurban olduğum de ki ‘Kaldırımı yapmıyor, metroyu yapmıyor’, bir şey söyle.” diye konuşan adama ise beğenmediği şeyleri anlatamadı.

Bunun yerine o emekli “Dünya bir oldu da 30 masa bir oldu da neden yıkamadılar? Çalışıyor adam.” cevabını verdi. O vatandaş “Ya dayı masayı boş ver. Ben sana belediyeden bahsediyorum.” şekline yinelese de sorusuna yanıt alamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x